ŠKOLÁKEM NA ZKOUŠKU
KRESLÍŠ, KRESLÍM, KRESLÍME
Hrajeme si na školu aneb "Moje aktovka"
Nový plán akcí MŠ na únor 2023
Změna v čase plaveckého kurzu 2.2.2023
Pozvánka - webinář s L. Bínovou - Školní zralost
Předplavecký výcvik - změna času konání
Loutkové divadlo "Kašpárkův svět"
Maškarní ples
HRÁTKY S ČEŠTINOU
Hrajeme si na školu aneb "Školákem na zkoušku"
Masopustní karneval – tanec, hry, tombola, občerstvení, zábava
Masopustní karneval
Odměny za výzdobu
Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Akce ZŠ > Edukační program ke Dni zvířat aneb: Kdo je Milan?

Edukační program ke Dni zvířat aneb: Kdo je Milan?

Datum konání:
30.9.2022

V pátek 30. září se naše škola vydala do Opavy na edukační program ke dni zvířat, který organizovalo středisko volného času v Opavě. Program se uskutečnil na Husově ulici v Opavě v areálu loutkového divadla.

V první části programu jsme si povídali s paní lektorkou o lese a životě v něm. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí o stromech a jejich škůdcích, rostlinách v lese a také zajímavosti o lesní zvěři. Výklad byl doplněn i ukázkami trofejí, lapáků na kůrovce aj.  Na chodbě byly větvičky stromů, které rostou v našich lesích a naučné tabulky, co se v lese děje během celého roku.

Po této části jsme se přesunuli do venkovních prostor. K našemu překvapení nás zde čekalo ochočené prasátko jménem Milan. Moc se nám líbilo a chodilo s námi jako vycvičený pejsek.

Ve venkovních voliérách jsme si prohlédli i exotické ptactvo – andulky a papoušky. Papoušci byli pěkně hlasití.

Na závěr jsme šli do domečku – ale kouzelnou babičku jsme nenašli ???? Byli tady hadi, želvy, sklípkani, žáby a akvarijní rybky. Ti odvážní se fotili s hadem kolem krku. Po té jsme si ještě prohlédli hlodavce – morčata, osmáky králíky a různé myšky.

Poznatky z této akce určitě využijeme v hodinách prvouky a přírodovědy.