Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Akce ZŠ > Sobotní výlet turistického kroužku

Sobotní výlet turistického kroužkuDatum konání:
17.9.2022

Turistický kroužek naší školy se vypravil v  sobotu 17.9. 2022 na výlet.

Sešli jsme se na východním nádraží a nastoupili do historického vlaku „Dřevák“ a vyrazili směr Štáblovice. Cestou jsme se dověděli o zajímavostech vesnic, kterými jsme projížděli (např. o tradici pěstování zelí v Oticích, kde dnes probíhají zelné slavnosti).  Po výstupu z vlaku ve Štáblovicích jsme se vydali po žluté turistické značce na naučnou stezku Hvozdnice, která je pojmenovaná po říčce, která celou stezkou protéká.  Je to krásná procházka příjemnou lesní pěšinou.

Cestou jsme se zastavovali u informačních tabulí a dozvídali se spoustu zajímavostí. Už víme, že zde můžeme zahlédnout třeba puštíka, strakapouda a dokonce i ledňáčka. Děvčata objevily krásné květiny. Květy jsou podobné orchidejím tak jsme je nazvali divoké orchideje. Správný název se pokusíme zjistit ve škole pomocí herbáře v hodině přírodovědy.

Okolo pěšiny jsme také sbírali houby, samozřejmě jen ty jedlé a u toho si zopakovali stavbu hub, jak je sbírat, atd.

Cestou jsme šli kolem tří rybníků – Jankův, Slavkovský a Vrbovec. Na všech bylo spousta divokých kačen a na Jankově rybníce i labutě. Rozdělili jsme se s nimi o pečivo z našich svačin.

U jedné zastávky jsme se dozvěděli, že na tom místě bylo před 280 – 350 milióny let moře a našly se tam otisky pravěkých rostlin a živočichů. Na místě jsou i skály, které jsme úspěšně zdolávali.

Po 5km jsme dorazili do cíle. Před námi bylo hřiště TJ Slavkov.  V místní hospůdce jsme koupili občerstvení a vyřádili se na dětském hřišti.

A už jsme téměř na konci. Ze Slavkova jsme se do Opavy vrátili autobusem MHD, kde nás už očekávali rodiče. A ještě něco jsme se naučili. Už jsme si i natrénovali koupit si sami jízdenky ve vlaku i autobusu.

Všichni jsme si výlet užili a již plánujeme další.